KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12057009
nr 1205 7009
John Russel
(1858-1930), Australien
Landskap med hus. Signerad, daterad 1901. Akvarell på papper, bladets mått: 31x49 cm, löst blad
Kondition: pappret något angripet
John Peter Russell, australiensisk impressionistisk bildkonstnär född 1858, död 1930.
måndag 24 september 2018
kl 19:32:09
- Klassiska
24 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
John Russel
Läs mer om John Russel